Перейти до вмісту
Новини компанії
Страхування життя – чи потрібне воно вам і суспільству?
21/06/2019

Страхування як економічний інструмент має на меті компенсацію збитків, які понесла компанія або окрема особа внаслідок подій, ймовірність настання яких менше 100%. Тобто, укладаючи договір страхування, страхова компанія оцінює вірогідність (ризик) настання тієї події, яка може завдати шкоди майновим інтересам клієнта, і бере на себе зобов’язання за певну ціну відновити ці можливі втрати.

Життя і здоров’я людини, безперечно, не можна оцінити в грошових одиницях, проте оцінці піддаються збитки однієї особи або цілої родини внаслідок втрати працездатності або смерті годувальника. Ось ця проста життєва ідея і покладена в основу страхування життя. Більше того, втрата доходу людини – повна або часткова – може настати через розлади здоров’я, нещасний випадок, і практично стовідсотково це трапиться з виходом на пенсію.

Отже страхування життя у сучасному світі забезпечує фінансову підтримку людям, які з певних, перелічених вище, причин її потребують. І головною особливістю страхування життя є поєднання захисту від ймовірних подій (ризиків) та накопичення капіталу, який буде сплачено клієнту після закінчення терміну договору, тобто певною мірою поєднуються суто страхові риси з банківськими функціями (накопичення). Проте і ця подібність до банків теж не є повною, бо технологія сучасного страхування життя передбачає укладення договорів на великі терміни – 10-50 років. Клієнт може протягом такого терміну заощадити певну суму, яка, як правило, перевищує суму сплачених страхових внесків (премій). Таке заощадження проходить поступово і не є обтяжливим для сімейного бюджету.

Крім того, протягом дії договору клієнт знаходиться під страховим захистом, що означає, що в разі несприятливого збігу обставин страхова компанія сплатить страхову суму клієнту або його родині. Тобто фактично страхові компанії із страхування життя виконують як мінімум дві задачі – страховий захист і управління активами клієнта протягом тривалого строку. Є ще і третя – унікальна, бо її можуть виконувати виключно компанії із страхування життя. Це – виплата довічних пенсій (ануїтетів). Така послуга стає у нагоді тим, хто має заощаджений капітал і припиняє активну професійну діяльність з надією провести подальше життя – скільки б не довелось прожити - з впевненістю у своїй  фінансовій забезпеченості.

Таким чином, значимість страхування життя для клієнта є очевидною. Цікаво, що держава також має свій інтерес у сприянні розвитку цього виду страхування – відносно дешеві, доступні, надійні інвестиційні ресурси. З цих далеко не альтруїстичних причин в Україні, як і в інших європейських державах, існують певні податкові пільги саме для довгострокового страхування життя.

тобто страхування транспортних засобів, консультант