перейти к содержанию
[Translate to Russian:] Цікаві факти з життя засновника концерну GRAWE
Интересные факты из жизни

Эрцгерцога Иоганна – основателя концерна GRAWE

Эрцгерцог Иоганн – основатель концерна GRAWE

Интересные факты из жизни

[Translate to Russian:] Фото засновника Grawe

«Ми приходимо в світ для того, щоб вивчати, вчитися і використовувати знання, а не для того, щоб нічого не робити. Працювати, діяти, творити добро! Я люблю і роблю це щодня, щоб піти з цього світу, не поховавши свій талант ... »

 

Створення компанії «Grazer Wechselseitigen Versicherung AG» нерозривно пов'язане з особистістю Ерцгерцога Йогана Австрійського. Його вклад в Штирію і його популярність серед народу намагався описати ще в ті часи державний діяч Антон Олександр Граф Ауерспергскій, який опублікував свій літературний твір під псевдонімом Анастасіус Грюн, в двох рядках: «Не забутий в народі той, хто народ не забував». Це вираз написано і на пам'ятнику Ерцгерцогу Йогану, встановленому в 1878 році Штирійським сільськогосподарським товариством на головній площі Граца. Габсбурзький принц Ерцгерцог Йоганн Австрійський залишив в Штирії безліч нагадувань про собі. Він став міфічною фігурою, про яку було намальовано безліч картин. Картина про Брата кайзера, який не зміг змиритися з дворцовобюрократичним життям; картина про нещасного полководця; картина про принца, який пішки обійшов країну, полював в горах, заходив в хатини і дома простих селян і городян, поважав народні звичаї, знав потреби і турботи народу, надавав допомогу і давав пораду; картина про просту людину, яка свою прихильність до народу демонструвала носінням сіро-зеленої штирийської спідниці; картина про закоханого, який одружився на дочці листоноші з Аусзее Ганні Плохль, незважаючи на численні перешкоди суспільства; картина про покровителя прогресу, який завдяки своєму небайдужому відношенню діяв не революційними методами, а тактовно, переймаючись проблемами оточуючих.

Ерцгерцог Йоганн народився 20-го січня 1782 у Флоренції. Виховання, дане йому його батьком Леопольдом II, було направлено на розвиток сімейних, громадянських цінностей, практичних навичок і турботи про селян. Пізніше Ерцгерцог Йоганн − як і всі принци Австрійського будинку − отримав військову освіту, щоб мати можливість прийняти високий генеральський титул. Однак військова справа і отриманий досвід військових дій не зробили його щасливішим. «Я б хотів, щоб вічні війни коли-небудь припинилися. Який прекрасний був би світ, якби люди творили тільки добро!»

Призначення Ергерцога на посаду «Генерального директора, відповідального за прогрес і геніальність в Австрії» в 1801 році дуже відповідало його технічним нахилам. Як глава напрямку новаторства і зміцнення він міг тепер подорожувати територією монархії у службових справах, в результаті чого після 1800 року в нього розвинулася його любов і прихильність до Тірольської землі.

Там Ергерцогу хотілося реалізувати свої ідеї, які він удосконалив на основі концепції правління свого батька, що базувалися на аграрній політиці. Однак французькі війни зруйнували плани Йоганна. У 1805 році Тіроль змушений був відійти Баварії, об'єднаній з Францією, в результаті Прессбургський перемир'я.

У 1812 році, коли зірка Наполеона стала гаснути, Ерцгерцог Йоганн вступив у військову організацію оборони країни і взяв участь в підготовці до боротьбі тирольців за свободу. Це породило чутки про те, що Ерцгерцог Йоганн хоче відокремити Тіроль від Австрії, щоб зробити його королівством Реція під своїм пануванням. Тому його правлячий брат Франц Перший заборонив Йогану в 1813 коли-небудь ступати на тирольску землю.

Однак через 20 років ця заборона була скасована. Але «Видворення» з Тіролю в корені вплинуло на ставлення Ерцгерцога Йоганна до Штирії, де він знайшов можливості для реалізації своїх численних ідей. «Як прекрасно я себе відчуваю тут в Штирії, мене так добре і серцево приймають, без страху і зайвого сорому. Вони знають, що я їх теж люблю. Бог дав мені здоров'я і життя, щоб я зміг віддати їх країні і зміг би спостерігати плоди моїх ідей».

Спочатку перед Ергерцогом відкрилася невтішна картина: французькі війни принесли в Штирію нужду і злидні. Інфляція, голод, безробіття і банкрутство держави в 1811 році були неприємними феноменами тієї епохи. Після укладення миру на Віденському конгресі в 1815 році практично втрачені частини монархії були повернуті, але це не зменшило бідність населення.

Сільське господарство велося протягом багатьох століть за одним і тим же незмінним принципом. До збитку, нанесеному війнами, приєдналися неврожаї, які спіткали Штирію особливо в період після 1823 року і увігнали селян у великі борги.Вирощування корів, знизилося в той період на 50%, а брак добрив викликав дефіцит кормів. У розробках сільськогосподарської техніки в період з пізнього середньовіччя і до 19 століття нічого примітного не відбувалося. А феодальна система, що існувала в Австрії практично не дозволяла розвиватися вільному становленню селянства. У 1848 році останні залишки поміщицького землеволодіння були звільнені від основних повинностей і селяни змогли скинути з себе залежність від поміщиків.

Промислова революція Габсбурзької монархії, яка відповідала статусу «індустріалізованої аграрної держави», почалася тільки в середині століття. Сільське господарство через таке сумне становище стало найбільш важливою сферою інтересів Ерцгерцога Йоганна, якого спонукав до цього, в тому числі, і його батько Леопольд Другий. Останній був Великим Герцогом Тоскани з 1765 по 1790 рік, і завдяки своїм реформам зробив цей регіон одним з найбільш прогресивних в Європі. Він дуже цікавився і активно займався культурологією і технікою.

Сучасна і успішна аграрна політика Леопольда (наприклад, систематичні перетворення грунтів, розширення спектра сортів зернових культур та ін.) багато в чому була прикладом для його сина. Перш ніж почати свою активну діяльність в сільському господарстві Штирії, Ерцгерцог Йоганн детально вивчив країну в ході численних поїздок. Він шукав способи оптимального використання сільського господарства і заміни старого, несучасного, новим. Його ставлення до Штирійських селян найкраще відображає наступний запис у щоденнику: «Яка простодушність, яке серце у людей, де ще нічого не зіпсовано! Наскільки прекрасні слова простої небагатослівної мови, ніж всі слова нашого лощеного освіченого світу. Це яскраве незгасиме світло. Бог підтримує цих людей. Я люблю цих людей як братів і дітей». Коли в результаті катастрофічних неврожаїв в 1816 і 1817 роках настав голод, Ерцгерцог Йоганн заснував «відомство з розвитку картоплярства», за допомогою якого по країні блискавично поширилась картопля як додатковий продукт харчування.

то есть страхование транспортных средств, консультант