перейти к содержанию
[Translate to Russian:] Стаття про причини заміни зимових шин на літні
Шиномонтаж

Причини заміни зимових шин на літні

Причины замены зимних шин на летние

Шиномонтаж

Міняти зимову гуму на літню бажано, тоді, коли температура навколишнього середовища пере-вищує позначку + 7⁰С. Враховуючи нестабільність погодних умов, точно відстежити цей момент важко, тому є ще одна рекомендація: зимові шини на літні слід міняти в числах близьких до 15 березня.

Склад літніх шин оптимізований під температури навколишнього середовища вище + 5-7⁰С (а влітку асфальт може нагрітися до + 50-60⁰С). У них використовується менше каучуку і кремнійвміщуваних полімерів. Різні додаткові компоненти підібрані таким чином, щоб забезпечити найкращі зчіпні властивості з покриттям при температурах вище + 5-7⁰С.

Протектор літньої шини забезпечує зчеплення з твердою шершавою поверхнею. Малюнок протектора має яскраво виражений поздовжній характер. Канавки літньої гуми набагато вужче, ніж зимової - вони повинні забезпечувати лише відведення води. А, враховуючи високий ступінь «шершавості» літнього асфальту, літні шини повинні бути стійкі до зносу, мати низький опір хитанню, і їм немає необхідності чіплятися за кожен шматочок неслизького покриття.

При температурах вище + 5-7 ° С зимова шина стає занадто м'якою, в результаті чого швидко стирається об асфальт. Малюнок протектора зимової шини не призначений для пересування по твердому покриттю: у нього постраждає керованість (великі ламелі будуть «підломлюватись»), на поворотах автомобіль буде «плисти», не слухатися керма, значно збільшиться гальмівний шлях. Крім того, збільшиться споживання палива через великий опір хитанню.

Не варто йти на компроміси та сподіватися на те, що «зимова гума, призначена для Європи, в наших умовах - майже як всесезонна». Тому що для безлічі моделей шин це не так, а рідкісний позитивний досвід подібного використання гуми, який не може стати причиною для його рекомендації. І розплачуватися в результаті доведеться набагато дорожче, ніж коштують покришки.

то есть страхование транспортных средств, консультант