Перейти до вмісту
  • Програма страхування комерційного майна
    Мій бізнес

    Страхування комерційного майна

    Програма страхування майна юридичних осіб

    МІЙ БІЗНЕС

    Власний бізнес - це завжди ризик. Потрібно бути обережним у виборі партнерів, продукції, постачальників, добре вивчити конкурентів, провести маркетингове дослідження ринку ... Але це ще не все. Кожна юридична установа володіє майном, і саме від нього залежить 50 відсотків успіху. Якщо майно юридичної установи в хорошому стані, то їм можна легко оперувати, а коли починаються проблеми, наприклад, з офісними приміщеннями або складами, всі сили акумулюються на їх рішення. Щоб Ви не відволікалися від основної сфери діяльності, Страхова компанія «ГРАВЕ УКРАЇНА» пропонує Вам скористатися програмою страхування майна юридичних осіб.

     

    Інформаційний документ про стандартний страховий продукт «Страхування майна»
    Інформаційний документ про стандартний страховий продукт «Страхування майна»

    Загальні умови страхового продукту «Страхування майна»
    Загальні умови страхового продукту «Страхування майна»

    Ризики, від яких захищає програма "Мій бізнес"

    Дія вогню
    Дія вогню

    Пожежа, удар блискавки, вибух

    Стихійні лиха

    Буря, ураган, шторм, град, злива, зсув або просідання ґрунту, гірський обвал, сходження лавин, землетрус, повінь

    Вплив рідини
    Вплив рідини

    Вилив гарячої або холодної води поза призначенням із внутрішньої водопровідної, каналізаційної, опалювальної системи, системи пожежогасіння

    Протиправні дії третіх осіб
    Протиправні дії третіх осіб

    Знищення або пошкодження застрахованого майна внаслідок крадіжки з проникненням, пограбування, розбою, умисного знищення та пошкодження майна

    Механічні пошкодження
    Механічні пошкодження

    Падіння будь-яких предметів, що перебувають за межами застрахованого приміщення або приміщення, в якому знаходиться застраховане майно; наїзд транспортних засобів; падіння на застраховане майно іншого майна чи його частин, падіння або наїзд пілотованих літальних об’єктів, їх частин/уламків, вантажу та багажу, що ними перевозиться

    Бій скла
    Бій скла

    Бій скла, дзеркал, вітрин

    Типи комерційного майна, яке можна застрахувати

    Будівлі, споруди та приміщення
    Будівлі, споруди та приміщення

    Нерухоме майно (без оздоблення), включаючи прибудови та надбудови, усі конструктивні елементи та інженерні системи всередині них, комунікаційні системи, а також вікна та двері, які виходять назовні будівлі

    Оздоблення: покриття стін (як внутрішнє, так і зовнішнє)
    Оздоблення: покриття стін

    Як внутрішнє, так і зовнішнє: стелі, підлоги, заповнення дверних та віконних отворів без скла (крім тих, що виходять назовні будівлі), ліплення, технічне, санітарно-технічне та кухонне обладнання

    Рухоме майно
    Рухоме майно

    Виробниче та торгівельне обладнання, меблі, господарський інвентар, предмети інтер'єру, комп'ютерне обладнання та оргтехніка, електропобутові прилади

    Інше майно
    Інше майно

    Матеріали виробництва, сировина, напівфабрикати, товарні запаси на складі та у торговому залі, готова продукція

    Скло
    Скло

    Поверхні зі скла, включаючи вітрини магазинів, виставочні вітрини, шибки, профільне скло тощо

    Комбінація страхових ризиків

    Програма 1
    Програма 1

    Дія вогню (пожежа, вибух, удар блискавки)

    Програма 2
    Програма 2

    • Дія вогню
    • Стихійні лиха

    Програма 3
    Програма 3

    • Дія вогню
    • Стихійні лиха
    • Протиправні дії третіх осіб

    Програма 4
    Програма 4

    • Дія вогню
    • Стихійні лиха
    • Протиправні дії третіх осіб
    • Вплив рідини
    • Механічні пошкодження

    Особливості та додаткові переваги корпоративного страхування майна в Граве Україна

    Чотири варіанти страхового захисту

    Для врахування специфічних потреб клієнтів наша програма має чотири варіанти страхового захисту: вони передбачають різні комбінації страхових ризиків та широкий спектр значень безумовної франшизи

    Додаткове відшкодування витрат

    Закладена можливість додаткового відшкодування витрат на прибирання та розчищення території після страхового випадку, а також на усунення раптових поломок в системах водопостачання, водовідводу, опалення та протипожежних системах

    Класифікація за видами діяльності

    Для точнішої тарифікації ми класифікуємо компанії за видами діяльності

    Розстрочка платежу

    Страховий платіж може бути внесений у розстрочку

    Страхування на неповний рік

    Договір страхування може бути укладений на неповний рік

    Розкриття інформації про стандартний страховий продукт
    Страхування майна

    Майно, що належить Страхувальнику на праві володіння, користування і розпорядження та інформація про ідентифікацію якого зазначена у Договорі страхування та з яким пов’язані страхові інтереси Страхувальника/Вигодонабувача (Застраховане Майно). Застраховане майно за програмою « Корпоративні клієнти банківських установ» може перебувати в заставі Вигодонабувача (банківської установи) на підставі договору застави укладеного між Страхувальником та Вигодонабувачем, в якості забезпечення виконання зобов’язань позичальника за кредитним договором.

    Страхові ризики:

    1) Дія вогню: пожежа (за виключенням підпалу); пошкодження димом, пошкодження сажею, пошкодження внаслідок тління; пошкодження корозійним газом, пошкодження вогнегасними речовинами та матеріалами; вибух; удар блискавки.

    2) Природні явища (стихійні лиха): зсув; обвал або осип; карстове провалля, ерозія ґрунту, каменепад; осідання (провалля) земної поверхні, підвищення рівня ґрунтових вод (підтоплення); сильна злива; крупний град; сильний дощ (дощ і мокрий сніг); сильний вітер, включаючи шквали і смерчі, сильні пилові бурі; сильне налипання снігу; сильний снігопад; тиск снігу, що виник внаслідок сильного снігопаду; дуже сильний мороз; дуже сильна спека; сель; сильний туман; схід снігових лавин.

    3) Землетрус. Високий рівень води (водопілля, паводь), затоплення.

    4) Вплив води та/або інших рідин внаслідок пошкодження водопостачальних, каналізаційних, опалювальних систем, систем пожежогасіння, проникнення води або інших рідин із сусідніх приміщень.

    5) Протиправні дії третіх осіб: крадіжка, грабіж, розбій, умисне знищення або пошкодження Майна шляхом підпалу, підриву або іншим способом.

    6) Механічні пошкодження: пошкодження, знищення Застрахованого Майна внаслідок механічного впливу, а саме:

    Падіння будь-яких предметів, що перебувають за межами застрахованого приміщення або приміщення, в якому знаходиться Застраховане Майно (дерев, гілок, плодів з дерев, радіо, телевізійних і супутникових антен або їхніх частин тощо).

    Наїзду на Застраховане Майно транспортних засобів або саморушних машин; впливу водних транспортних засобів або самохідних плаваючих інженерних споруджень;

    Падіння на Застраховане Майно іншого майна чи його частин, падіння пілотованих літальних об’єктів - падіння або наїзд на Застраховане Майно пілотованого літального об’єкта, його частин (уламків), вантажу та багажу, що ним перевозиться.

    7) Бій скла, дзеркал, вітрин.

    Застереження щодо санкцій: Страховик не буде надавати покриття і Страховик не буде відповідальним за відшкодування будь-якого збитку за цим Договором, якщо надання такого покриття чи здійснення страхової виплати можуть стати причиною та/або призвести до накладання на Страховика будь-яких санкцій, заборон чи штрафів, згідно з резолюціями Організації Об’єднаних Націй, чи економічними або торговими санкціями, законами згідно з Законодавствами Європейського Союзу, Великої Британії або Сполучених Штатів Америки, якщо такі торгові або економічні санкції, закони Великої Британії або Сполучених Штатів Америки не суперечать законодавству Європейського Союзу чи Німеччини.
    Не є страховими випадками події, не визначені Договором як страхові випадки, або настання яких не підтверджується документами, передбаченими Договором.
    Договором страхування також передбачені виключення за відповідними ризиками.

    Територія - Місцезнаходження майна за адресою застрахованого нерухомого майна, вказаного в Договорі страхування.

    Дія Договору не поширюється на тимчасово окуповані території, визначені згідно з Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 22.12.2022р. № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» та Розпорядження КМУ від 07.11.2014р. №1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування».

    Строк дії договору страхування: від 3 до 12 місяців, якщо інші обставини зазначені в умовах Договору не призвели до його дострокового припинення.

    Договір набирає чинності з 00 годин дати початку строку дії Договору, але не раніше 00 годин дати, наступної за датою сплати страхової премії (першої частини). Під днем оплати страхової премії (частини) слід розуміти день її надходження на поточний рахунок Страховика.

    Період страхування визначається періодом страхового захисту в межах загального строку дії Договору за винятком часових обмежень щодо обмеження дії страхового захисту у випадках, визначених цим Договором (у випадку несплати чергової частини страхової премії тощо).

    Продовження строку дії Договору (пролонгація) не передбачено умовами Договору страхування.

    Безумовна від 0% до 15% від страхової суми

    Встановлюється в залежності від обраних умов страхування та регіону укладання Договору та вказуються у Договорі страхування. 

    Мінімальний розмір страхового тарифу – 0,01% від страхової суми.

    Максимальний розмір страхового тарифу – 5,00% від страхової суми.

    Страхова сума (ліміт відповідальності) обирається Страхувальником у відповідності до дійсної вартості майна та зазначається в індивідуальній частині Договору.

    Мінімальний розмір страхової суми – 1 000 грн.

    Максимальний розмір страхової суми – 4 000 000 000 грн.

    Одноразово чи розбивкою до 4 рівних частин. Страховий платіж (перша) частина має бути сплачена до початку дії Договору, інші частини згідно строку, що вказаний в індивідуальній частині Договору.

    У випадку невиконання Страхувальником своїх  обов’язків за Договором страхування, Страховик має право відмовити у виплаті Страхового відшкодування або зменшити його розмір.

    У разі виникнення збитків, що покриваються умовами страхування, страхова виплата проводиться на підставі заяви Страхувальника (його правонаступника або Вигодонабувача) та страхового акту, що складається Страховиком або уповноваженою ним особою після визначення збитків в грошовому вираженні, після отримання всіх документів та усунення у них всіх недоліків (у випадку наявності), що підтверджують настання страхового випадку та визначають розмір збитку.

    Розмір збитку може бути визначений Страховиком на підставі:

    - Висновку експерта, висновку/дослідження/довідки/звіту оцінювача тощо.

    - За взаємною згодою Сторін на основі документів, що підтверджують розмір збитку.

    Страхувальник та Вигодонабувач поінформовані, розуміють та погоджуються, що страхова виплата розраховується та виплачується наступним чином:

    При знищенні Застрахованого Майна – у розмірі дійсної вартості Застрахованого Майна на момент настання страхового випадку або у розмірі вартості відновлення Застрахованого Майна за вибором Страховика в межах страхових сум, зазначених в умовах Договору за вирахуванням вартості залишків Застрахованого Майна, придатних для подальшого використання або реалізації та безумовної франшизи. Знищення Застрахованого Майна має місце, якщо витрати на відновлення Застрахованого Майна (з урахуванням його зносу), включаючи залишкову (ліквідаційну) вартість, дорівнюють або перевищують  вартість Застрахованого Майна на момент настання страхового випадку. Якщо за будь-яких причин страхова сума на дату настання страхового випадку менше 85% дійсної вартості Застрахованого Майна, то Страховик здійснює страхову виплату в такому ж співвідношенні до розміру збитку, як страхова сума, що зазначена в Договорі, співвідноситься до дійсної вартості Майна.

    При частковому пошкодженні Застрахованого Майна або викраденні – у розмірі вартості відновлення пошкодженого Майна в межах страхової суми, вказаної в цьому Договорі, за вирахуванням безумовної франшизи при пошкодженні, та у розмірі вартості Застрахованого Майна, за вирахуванням безумовної франшизи при викраденні. Вартість відновлення визначається як сума, необхідна для відновлення втраченого чи пошкодженого в результаті настання страхового випадку Застрахованого Майна до первісного стану, з врахуванням зносу та особливостей ціноутворення у місцевості його розташування. Якщо за будь-яких причин страхова сума на дату настання страхового випадку менше 85% дійсної вартості Застрахованого Майна, то Страховик здійснює страхову виплату в такому ж співвідношенні до розміру збитку, як страхова сума, що зазначена в Договорі, співвідноситься до дійсної вартості Застрахованого Майна. Якщо Страхувальник продовжує експлуатувати майно, яке потребує ремонту, Страховик відшкодовує збиток  в розмірі, що не був спричинений такою експлуатацією.

    Витрати на відновлення Застрахованого Майна мають бути належним чином підтверджені та включають витрати:

    - на матеріали і запасні частини, необхідні для ремонту, за цінами і тарифами на дату страхового випадку за вирахуванням вартості зносу частин майна, що замінюються в процесі ремонту;

    -              на оплату ремонтних робіт по відновленню за цінами і тарифами на дату страхового випадку;

    -              інші, необхідні для ремонту, з метою доведення майна до того стану, в якому воно знаходилося до настання страхового випадку.

    Витрати на відновлення Застрахованого Майна не включають витрати:

    -              на реконструкцію, переустаткування, покращення, удосконалення Застрахованого Майна;

    -              на технічне обслуговування, гарантійний і профілактичний ремонт, а також поточний ремонт, проведення якого вимагається незалежно від того, стався страховий випадок чи ні;

    -              що викликані тимчасовим або допоміжним ремонтом.

    -              інші, здійснені понад необхідні, витрати.

    При визначенні розміру страхової виплати з її розміру вираховується:

    -              франшиза (частина збитків, що не відшкодовуються Страховиком);

    -              несплачена частина загального страхового платежу;

    -              кошти, що одержані Страхувальником від інших осіб у рахунок відшкодування збитків по страховому випадку;

    -              сума збитків, завданих дефектами та пошкодженнями Застрахованого майна, що були в наявності на час початку дії страхового захисту (настання події) і які вплинули на розмір збитків;

    -              видатки, що стали наслідком неприйняття Страхувальником або його довірених осіб заходів по рятуванню та збереження Застрахованого Майна;

    -              вартість залишків Застрахованого Майна у випадку його повної загибелі.  

    Якщо за будь-яких причин, в т.ч. за домовленістю Сторін, страхова сума, зазначена в Договорі на момент настання страхового випадку менше дійсної вартості Застрахованого Майна (страхування в частці), більше ніж на 15%, то Страховик здійснює страхову виплату в такому ж співвідношенні до розміру збитків, як страхова сума, що зазначена в цьому Договорі, співвідноситься до дійсної вартості Застрахованого Майна на момент настання страхового випадку. Якщо страхова сума, зазначена у цьому Договорі виявиться меншою дійсної вартості Застрахованого Майна менше, ніж на 15%, страхова виплата здійснюється в повному обсязі, але не більше страхової суми, зазначеної у Договорі.

    Якщо Страхувальник отримав відшкодування збитків від третіх осіб, і цей факт документально підтверджений, Страховик відшкодовує лише різницю між сумою, що належить сплаті за умовами страхування та сумою, отриманою від третіх осіб.

    Якщо Майно застраховане у кількох страховиків і загальна страхова сума перевищує дійсну вартість Майна, то страхова виплата, що здійснюється усіма страховиками, не може перевищувати дійсної вартості Майна. При цьому кожний страховик здійснює страхову виплату пропорційно розміру страхової суми за укладеним ним договором страхування.

    Після здійснення страхової виплати страхова сума, зазначена у п.4  цього Договору, зменшується на суму фактично сплаченої страхової виплати.

    Після страхової виплати до Страховика, переходить в межах фактично виплаченої ним суми право вимоги (суброгація), яке Страхувальник має до осіб, відповідальних за заподіяну шкоду.

    У випадку розходження розрахунків Страхувальника і Страховика про розмір збитку, їх обсяг визначається незалежним експертом, якого визначає Страховик з оформленням відповідного висновку. Витрати по такій експертизі розподіляються між сторонами у рівних долях.

    Страхувальник або Вигодонабувач зобов’язаний повернути Страховику отриману страхову виплату (або її відповідну частину), якщо протягом передбачених законодавством України строків позовної давності виникнуть такі документально підтверджені належним чином обставини, при яких згідно з законодавством або цим Договором повністю або частково Страхувальник або Вигодонабувач втрачає право на страхову виплату.

    Страховик не відшкодовує збитки, завдані внаслідок:

    -              Всякого роду військових дій, військових операцій, військових ризиків (незалежно від того чи була оголошена війна чи ні) або військових заходів та їхніх наслідків, дій мін, торпед, бомб та інших знарядь війни; піратських дій, а також внаслідок громадянської війни, громадських заворушень, що приймають масштаби або доходять до масштабів народного повстання, блокади, військового перевороту, захоплення влади, введення воєнного стану чи стану облоги, саботаж, диверсії, страйків/бунтів, революцій, заколотів, конфіскації, націоналізації, реквізиції, арешту або знищення майна за вимогою військової або цивільної влади.

    -              Терористичних актів, а саме: здійсненням навмисних протиправних дій (застосування зброї, вибух, підпал, аварія або інші дії) однією або кількома особами, які діють самостійно або за дорученням або у зв’язку з будь-якою організацією, яка використовує насилля для досягнення політичних та інших цілей шляхом заподіяння майнової шкоди чи інших тяжких наслідків, порушення громадської безпеки, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення, залякування населення або застосування впливу на прийняття рішення органами влади, або органами місцевого самоврядування, або привернення уваги громадськості до певних політичних, релігійних чи інших поглядів винного.

    -              Виключаються також збитки, пошкодження, видатки або витрати будь-якого характеру, які безпосередньо або опосередковано спричинені, є наслідком або пов'язані з будь-якими діями спрямованими на контроль, запобігання, придушення/пригнічення або здійснені в будь-якому зв'язку з терористичним актом.

    -              Протизаконних дій (бездіяльності) державних органів, органів місцевого врядування або посадових осіб цих органів.

    -              Впливу іонізуючого випромінювання та радіоактивного забруднення (забруднення від радіоактивності будь-якого ядерного палива, відходів або згоряння ядерного палива, дії радіоактивних, токсичних, вибухових чи інших небезпечних або забруднюючих властивостей будь-якого ядерного реактора, або інших ядерних агрегатів, або їхніх ядерних компонентів, дії будь-якої військової зброї, де використовується атомне або ядерне розщеплення та/або синтез, або інші подібні реакції, або радіоактивні сили, або матеріали).

    -              Обвалу будівель або їх частин, якщо обвал не викликаний настанням будь-якого страхового ризику та/або внаслідок помилок в конструкції, будівництві та дефектів будівельних матеріалів, аварійного стану споруди, часткового її руйнування, пошкодження внаслідок довгострокової експлуатації (зносу).

    -              Природних процесів та тих, що відбуваються неминуче (поступове псування, включаючи зношування, ерозію, корозію, іржавіння, перепади або зміну в температурі або вологості, гниття, природний знос, самозаймання, тління, підземний вогонь, окислювання, бродіння, ферментацію, впливу вологості всередині приміщення, водяної пари, конденсації, зміну запаху, кольору, структури або обробки, втрату ваги, природне нагрівання або висушування).

    -              Пошкодження гризунами, комахами, цвіллю, грибком та іншими шкідниками чи паразитами.

    -              Помилок чи дефектів, недоліків Застрахованого Майна, що були відомі Страхувальнику чи його представникам або повинні бути відомими до настання страхового випадку, але про які не був повідомлений Страховик.

    -              Проведення вибухових робіт, виїмки ґрунту або проведення інших земляних робіт.

    -              Переміщення, коливання, осідання або зсуву ґрунту, його розтріскування, виникнення тріщин, стискання, спучення, розширення, пов’язаного з діяльністю людини.

    -              Знищення чи пошкодження товарно-матеріальних цінностей, що зберігаються під відкритим небом (парусиною, плівкою, надувною конструкцією).

    -              Загибелі чи пошкодження товарно-матеріальних цінностей через зміну температури, перебої електроенергії.

    -              Події, що відбулася за межами території дії Договору та/або місцезнаходження Застрахованого Майна.

    -              Події що викликана неготовністю чи підготовчими роботами до експлуатації будівель, споруд та/або майна, що знаходиться в них, включаючи проведення будівельно-монтажних робіт,  капітального ремонту будівель та/або споруд, використання та установки машин та/або устаткування при проведенні цих робіт.

    -              Руйнування, пошкодження, знищення або спотворення інформації, кодів, програм або програмного забезпечення, а також будь-які збої у роботі комп'ютерного обладнання, програмного забезпечення або вбудованих мікросхем, якщо це не є результатом страхового випадку, фізичного пошкодження.

    -              Будь-яких ризиків, пов’язані з забрудненням навколишнього середовища, витіканням, зараженням Застрахованого Майна.

    -              Розпилення фарби (фарбування, графіті) випадкового або навмисного на поверхні скла, стін (оздоблення), полірування або розпису.

    -              Наміру або грубої необережності Страхувальника, Вигодонабувача, їхніх працівників, представників або осіб, які діяли за їхнім доручення (у тому числі з метою збільшення розміру страхової виплати). Під грубою необережністю слід розуміти необережність, коли особа, яка її допускала, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити. Під наміром слід розуміти дії (бездіяльність), коли особа, яка їх допускала, усвідомлювала протиправний характер своїх дій чи бездіяльності, передбачала їх шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків. Факт навмисних дій або грубої необережності встановлюється на підставі рішення суду або інших компетентних органів, що здійснювали розслідування відповідної події, або за згодою Сторін Договору.

    -              Не дивлячись на будь-які положення цього Договору або додаткові угоди до нього, які могли б суперечити даній умові, сторони погоджуються, що цим Договором в будь-якому випадку виключається збиток (збитки), пошкодження, видатки чи витрати будь-якого виду, які напряму або опосередковано були заподіяні або викликані будь-якою подією, перерахованою нижче, незалежно від того, чи була ця подія єдиною причиною або однією з декількох причин, одночасно або послідовно, що сприяла настанню збитку:

    -              Війна, вторгнення, ворожі дії іноземного противника, воєнний стан, військові дії або військові операції (незалежно від того чи була оголошена війна чи ні), громадянська війна, революція, заколот, страйк / бунт, громадянські заворушення, що приймають масштаби або доходять до масштабів народного повстання, військовий переворот, захоплення влади, введення воєнного стану чи стану облоги, конфіскація, націоналізація, реквізиція, знищення або псування майна за розпорядженням уряду або будь-якої державної або місцевої влади, незалежно від того чи є воно законним чи ні.

    -              Страйки, масові заворушення, громадянські заворушення.

    -              Мародерство, грабіж, кримінальне правопорушення, зловмисне пошкодження та/або будь-який вид насильства, включаючи, але не обмежуючись крадіжкою зі зломом, вандалізмом, будь-якою формою крадіжки чи пограбування, нападом з метою заволодіння товарами чи майном, розбиттям вікон та інших конструкцій, проникненням у кімнату чи інше приміщення або простір та/або будь-яка подібна діяльність, якщо вони відбуваються прямо чи опосередковано та у зв’язку з ризиком, згаданим вище.

    -              Будь-який вид тероризму.

    -              Виключаються збиток (збитки), пошкодження, видатки чи витрати будь-якого виду, прямо або опосередковано завдані або викликані в результаті або у зв'язку з будь-якими заходами, прийнятими для того, щоб привести під контроль, попередити або припинити події, названі вище. Якщо Страховик стверджує, що в результаті даного виключення збиток (збитки), пошкодження, видатки чи витрати будь-якого виду не покриваються цим Договором, тягар доказу зворотного покладається на Страхувальника.

    -              Будь-які збитки, пошкодження, відповідальність або витрати, безпосередньо спричинені Російсько-Українським конфліктом, воєнними діями, окупацією тощо або пов’язані з ним, та/або будь-яке розширення такого конфлікту, виключаються. Також виключаються втрати, пошкодження, відповідальність або витрати, якщо вищезазначений конфлікт вважається безпосередньою причиною таких втрат, пошкоджень, відповідальності або витрат. Це також включає, але не обмежується конфіскацією, експропріацією, націоналізацією, позбавленням або обмеженням руху суден і вантажів на території вищезазначених країн.

    19.1 Дія цього Договору не розповсюджується на збитки внаслідок:

    19.1.1. Військових та бойових дій всякого роду, громадянської війни, громадських заворушень, страйків та їх наслідків, терористичних актів, включаючи дії, спрямовані на контроль, запобігання, придушення або здійснені в будь-якому зв'язку з терористичним актом.

    19.1.2. Протизаконних дій (бездіяльності) державних органів, органів місцевого врядування або посадових осіб цих органів.

    19.1.3. Конфіскації, реквізиції, арешту, пошкодження або знищення за розпорядженням державних органів.

    19.1.4. Дії ядерної енергії в будь-якій формі, використання матеріалів, які розщеплюються, іонізуючої дії та радіації.

    19.1.5. Навмисних дій, наміру або необережності Страхувальника (Вигодонабувача), членів його сім'ї, осіб, які з ним проживають у застрахованих приміщеннях та осіб, які знаходяться з Страхувальником у трудових правовідносинах, а також орендарі, і які проявилися, зокрема, у порушенні ними встановлених законом або іншими нормативними актами правил та норм пожежної безпеки, норм по безпечному проведенню робіт, будівельних норм та правил, умов, правил та інструкцій, що регламентують експлуатацію, зберігання та утримання майна, в т.ч. електро-, газових приладів, опалювального обладнання, вогненебезпечних або вибухових речовин та предметів, а також використання Застрахованого майна з іншою метою, ніж та, для якої воно призначено, тощо.

    В межах цього Договору під умисними діями слід розуміти дії (бездіяльність), коли особа, яка їх вчиняла, усвідомлювала протиправний характер своїх дій чи бездіяльності, передбачала їх шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків. Під необережністю слід розуміти необережність, коли особа, яка її допускала, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

    19.1.6. Обвалу руйнування, пошкодження застрахованих будівель і споруд (в т.ч. майна, що знаходиться в них), якщо це не викликано страховим випадком, а саме: через їхню старість, ветхість, знос, часткове руйнування або пошкодження внаслідок тривалої експлуатації, неспроможність Страхувальника підтримувати Застраховане майно в належному стані.

    19.1.7. Збитки, завдані майну, в якому вогонь спеціально створюється та /або яке спеціально призначене для його розведення, підтримки, поширення, передачі, крім випадків, коли така шкода була викликана настанням страхового випадку.

    19.1.8. Порушення правил зберігання вибухо- або вогненебезпечних речовин та предметів або інших правил зберігання, встановлених по відношенню до застрахованого майна.

    19.1.9. Проведення вибухових робіт, виїмки ґрунту, висипки пустот або внаслідок проведення інших земляних робіт .

    19.1.10. Дії дощової води, снігу і бруду, внаслідок їх проникнення через незачинені вікна чи інші отвори, якщо ці отвори не виникли внаслідок настання страхового випадку.

    19.1.11. Впливу вологості всередині приміщення (пліснява, грибок) водяної пари, конденсації, відпрівання тощо.

    19.1.12. Збитки, завдані внаслідок стихійних лих при оголошенні місця страхування зоною стихійного лиха до моменту укладення Договору страхування.

    19.1.13. Протиправних дій третіх осіб, що не підтверджені відповідними документами правоохоронних органів.

    19.1.14. Природних процесів та тих, що відбуваються неминуче (корозія, гниття, природний знос тощо).

    19.1.15. Наслідків дій гризунів та інших шкідливих тварин.

    19.1.16. Руйнування, пошкодження майна в результаті їх внутрішніх пошкоджень, що не спричинені зовнішніми факторами.

    19.1.17. Розкрадання майна під час та після страхового випадку.

    19.1.18. Дефектів, недоліків майна, що були відомі Страхувальнику до настання страхового випадку, але про які не був повідомлений Страховик.

    19.1.19. Події, що відбулася поза вказаним в Договорі постійним місцезнаходженням Застрахованого майна (місцем страхування згідно п.1.1 цього Договору).

    19.1.20. Розпилення фарби (фарбування, графіті) випадкового або навмисного на поверхні скла, стін (оздоблення) , полірування або розпису.

    19.1.21. Дії грунтових вод.

    Даний страховий продукт може бути не додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими, а також може бути додатковим до до послуг, що є предметом Договору іпотеки/застави та/або Кредитного договору за програмою «Корпоративні клієнти банківських установ».

    У випадку, якщо страховий продукт пропонується разом із супутнім/додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору:

    1) клієнт має можливість отримання різних складових такого пакета окремо за вартістю, витратами та умовами, що визначені Загальними умовами страхового продукту «Страхування майна» або придбати стандартний страховий продукт «Фортеця» (умови за посиланням https://www.grawe.ua/privatnim-klijentam/strakhuvannja-maina/ ) ;

    2) придбання товару, роботи або послуги разом з укладенням договору страхування не впливають на страхове покриття та ступінь страхового ризику, страхової суми, наявності або розміру франшизи; інші складові страхового покриття не відрізняються залежно від укладення договору страхування разом з придбанням додаткового товару, роботи або послуги чи окремо.

    Знижки чи акційні пропозиції за цим продуктом не передбачено.

    Подати заявку на страхування +380 44 247-68-03
    тобто страхування транспортних засобів, консультант