Перейти до вмісту
 • Стабільність протягом 195 років

  ІСТОРІЯ GRAWE Group

   

  Історія майже кожної страхової компанії починається однаково: спершу виникає бажання отримати прибуток. Започаткувати страховий бізнес не важко: якщо пощастить, вже через рік інвестори отримають перший прибуток. Таких історій – тисячі. Їх ніхто не пам’ятає, та й пишуть їх, як правило, для довідки. 

  Історія концерну GRAWE почалася зовсім інакше. Наш засновник планував створення страхової компанії не один рік. У нелегкі часи війн та нестабільності страхування було особливо необхідним як захист, що дає впевненість та спокій. 

  Це було щось нове, неординарне, трохи зухвале, та могло прийти на думку лише небайдужій людині, яка відчайдушно боролася за поліпшення рівня життя громадян. 

  Такою людиною був Ерцгерцог Йоганн (повне ім’я – Johann Sebastian Joseph Fabian Baptist von Habsburg) брат імператора Австрійської імперії. Дворянин, відданий державі з почуттям безмежної любові до народу. Його життя переповнене реформами та меценатством, про які досі з вдячністю згадують австрійці. Він заснував у Штірії бібліотеку, ощадну касу та технічний університет, будував магістралі та активно займався доброчинністю. Ерцгерцог Йоганн увійшов в історію як людина, тісно пов’язана з культурним та соціальним розвитком Австрії. 

  Ім’я Ерцгерцога Йоганна нерозривно пов’язане також з історією успіху GRAWE. Перші його плани створити страхову справу датовані 1823 роком. Спільно з доктором Йозефом Кадлером, професором Віденського університету, він обговорював тонкощі створення страхового товариства для захисту від пожеж на принципах взаємності, як неприбуткової організації, з метою допомогти малозабезпеченим громадянам. У 1826 році, намагаючись заручитися підтримкою церкви, Ерцгерцог пише листа своєму другу Людвігу Крофіусу фон Кайзерзігу, настоятелю Рейнського монастиря про те, наскільки важливим може стати страхування в Австрії. 

  Ще через два роки, об’єднавши зусилля та вплив еліти Австрії, він отримав дозвіл на створення страхової компанії, і в 1828 році за найвищим наказом кайзера її зареєстрували як «Імператорсько-королівське привілейоване внутріавстрійське товариство взаємного страхування від пожеж у Штірії, Каринтії і Крайні» (Kaiserlich-konigliche privilegierte innerosterreichische wechselseitige Brandschaden-Versicherungs-Anstalt fur Steiermark, Karnten und Krain). Батьківщиною її стало місто Грац, Австрія. 

  До Правління компанії увійшли сильні, неординарні особистості того часу, які уособлювати еліту Австрії: Ігнац Марія граф Аттемс, губернатор Штірії, Людвиг Крофіус Едлер фон Кайзерзиг, настоятель рейнського монастиря і Фердинанд лицар фон Тіпфель, міністр гірничої промисловості Австрійської імперії. Активна участь цих особистостей у розвитку компанії заклала серйозний фундамент для формування високоморальних принципів роботи, що ґрунтуються на максимальному захисті клієнтів і збереженні їх капіталів. Саме за їх керівництва GRAWE почала свій довгий шлях до виваженого та стабільного майбутнього, який за 195 років перетворив регіональну компанію в один із наймогутніших фінансових концернів у країнах Центральної та Східної Європи. 

  Зв’язок компанії з імператорською короною незмінно простежується крізь століття, вирізняючи GRAWE серед інших справжнім благородством та багатством традицій. Нащадки Ерцгерцога Йоганна не одне покоління очолюють компанію. Так, у 1869 році керівництво очолив його син Франц граф фон Мерен, який запровадив низку соціальних та економічних реформ у страховій компанії батька. Сьогодні Президентом та Головою Наглядової Ради концерну є доктор Франц Харнонкур Унферцагт (Franz Emmerich Johann Maria HARNONCOURT–UNVERZAGT), його правнук. 

  Ще одна важлива подія в біографії GRAWE сталася в 1895 році, коли завершилося будівництво генеральної дирекції. На головній вулиці міста розташувався довгоочікуваний архітектурний ансамбль, прикрашений справді історичною спадщиною – гербом компанії. З 1160 року він належав графу Оттокару ІІІ, а згодом став гербом землі Штірії, приваблюючи поціновувачів історії своїм поважним походженням. Відкриття генеральної дирекції особисто відвідав Імператор Франц Йозеф І, засвідчуючи свою пошану до молодої компанії. З того часу і досьогодні GRAWE жодного разу не змінила своєї адреси, залишаючись стабільною в усьому. 

  Спливали роки, змінювалися епохи, випробовуючи людство світовою кризою, Першою та Другою світовими війнами; були злети та падіння як політичні, так і економічні. Та GRAWE навчилась рухатися в ногу з часом, завжди лишаючись гарантом стабільності для своїх клієнтів.

  Розвиваючи фінансовий напрям, концерн об’єднав у могутню групу страховий, банківський та інвестиційний бізнеси, а згодом долучив у свій портфель операції з нерухомості. Сьогодні GRAWE на території Штірії вважається найбільшим приватним власником нерухомості, а резерви компанії додатково забезпечують фінансову надійність не лише в Австрії, але й усіх її дочірніх компаній. 

  Ерцгерцог Йоганн вже давно пішов з життя, залишивши по собі теплі спогади. Усе своє життя він дбав про простих людей. Все, до чого він торкався своїм благородним серцем, досі успішно працює та розвивається. На центральній площі м. Грац на його честь встановлено пам’ятник з надписом: «Незабутньо живе в народі той, хто ніколи не забував народ». 

  За життя він казав: «У злагоді багатьох – сила, що приносить добро. Сприяння цьому – завдання кожного». 

  Щоденно в усіх дочірніх компаніях GRAWE ми продовжуємо об’єднувати зусилля, аби незважаючи на те, де Ви перебуваєте – в Австрії, Україні, Словенії чи іншій країні. Ви завжди відчували нашу підтримку. 

  Страхування ГРАВЕ - це страхування для Вашого захисту.

   

  1828 рік
  1828 рік
  Портрет Ерцгерцога Йоганна
  1829 рік
  1829 рік
  Статут
  місто Грац
  місто Грац
  Головний зал засідань
  тобто страхування транспортних засобів, консультант