Перейти до вмісту
  • Захист здоров'я годувальника та дитини
    ГРАВЕ Підтримка

    Захист здоров'я годувальника та дитини

    Захисти своє здоров’я та здоров’я своєї дитин

    ГРАВЕ Підтримка

    Сучасна медицина зробила величезний крок вперед. І зараз нікого не дивує той факт, що лікуванню піддаються більшість захворювань, які ще 20 років тому здавалися невиліковними. Проте прогресивні методи лікування потребують значних фінансових вкладень. Нажаль саме матеріальна сторона питання найчастіше вирішує якість життя після одужання. Щоб не витрачати час на пошук джерел фінансування, необхідних для лікування захворювання, варто заздалегідь подбати про своє здоров’я та здоров’я своїх дітей за допомогою програми «ГРАВЕ Підтримка», яка стане значною фінансовою допомогою у випадку діагностування важкої хвороби.

    Об’єкт договору страхування - життя, здоров'я, працездатність та пенсійне забезпечення Застрахованої особи за Договором страхування.

    Інформаційний документ про стандартний страховий продукт "ПІДТРИМКА"
    Інформаційний документ про стандартний страховий продукт "ПІДТРИМКА"

    Загальні умови страхового продукту ПІДТРИМКА
    Загальні умови страхового продукту ПІДТРИМКА

    Підтримка гарантує:

    Накопичення коштів

    Виплату повної гарантованої страхової суми разом із накопиченими резервами бонусів після закінчення дії договору.

    Захист життя
    Захист життя

    Виплату вигодонабувачам повної гарантованої страхової суми разом із накопиченими резервами бонусів, у випадку, якщо застрахована особа йде з життя протягом дії договору страхування.

    Захист здоров’я
    Захист здоров’я

    Виплату застрахованій особі повної гарантованої страхової суми разом із накопиченими резервами бонусів у випадку діагностування однієї з 20 важких хвороб. Страхова виплата здійснюється виключно тільки за одним страховим випадком, навіть якщо протягом строку дії договору страхування було діагностовано декілька певних важких хвороб. За фактом здійснення страхової виплати договір припиняє свою дію.

    Захист здоров'я дітей
    Захист здоров'я дітей

    Виплату застрахованій особі 25% повної гарантованої страхової суми у випадку діагностування у біологічної або усиновленої дитини однієї з 12 важких хвороб. Під страховим захистом автоматично знаходяться всі без виключення діти застрахованої особи від 3 до 16 років. Страхові виплати здійснюються максимум по 4 дітям. Договір продовжує свою дію.

    Захист у випадку інвалідності
    Захист у випадку інвалідності

    Виплату певного відсотку страхової суми, розмір якого відповідає ступеню встановленої інвалідності у разі, якщо протягом дії договору застрахована особа внаслідок нещасного випадку отримує інвалідність 30% і вище. Разом із цим договір продовжує свою дію.

    Приклад ГРАВЕ Підтримка

    Застрахована особа

    чоловік віком 30 років

    Строк страхування

    20 років

    Щорічний страховий платіж

    10 000 грн

    Гарантована страхова сума

    183 833 грн

     

    Страхові виплати

    Рік страхового випадку

    Виплата у випадку діагностування важкої хвороби або смерті, грн

    Виплата по закінченні строку дії договору (разом із бонусами), грн

    2183 833х
    6189 100х
    11217 263х
    16289 187х

    20

    х

    416 040

    Засоби зв'язку +38 044 490 59 10
    Застосування податкових пільг
    Податкова знижка

    Страхувальники фізичні особи, які уклали договори довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення (договори страхування додаткової пенсії) мають право скористатися податковою пільгою, а саме податковою знижкою (п. 166.3.5 ст. 166 розділу IV Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р).

    ПОДАТКОВА ЗНИЖКА – це сума, на яку платник податку має право зменшити оподатковуваний дохід за звітний податковий період (рік). Якщо розмір податку після перерахунку (на підставі поданої декларації) менший, ніж було фактично сплачено за рік, держава повертає фізичній особі різницю.

     

    Умови отримання податкової знижки

    • Одержувач: фізична особа – резидент України (п. 166.4.1 ст. 166 розділу IV Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р).

    • Наявність реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера) або офіційної відмітки в паспорті про відмову від його отримання за релігійними переконаннями (п. 166.4.1 ст. 166 розділу IV Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р).

    • Наявність нарахованої заробітної плати (п.166.4.2 ст. 166 розділу IV Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р).

    • Витрати, які включаються до податкової знижки, повинні бути документально підтверджені (п.166.2.1 ст. 166 розділу IV Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р).

     

    Обмеження в отриманні податкової знижки

    1) Право на отримання податкової знижки діє тільки за результатами звітного податкового періоду (року), а податкову декларацію можна подати до 31 грудня року, наступного за звітним.

    2) Загальна сума податкової знижки за рік не може бути більша від суми річної заробітної плати (п. 166.4.2 ст. 166 розділу IV Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р).

    3) Сума податкової знижки (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування) не може перевищувати місячний прожитковий мінімум, встановлений Державним бюджетом України на 1 січня поточного року, помножений на 1,4 та округлений до 10 грн.

    4) Якщо Страхувальник за договором страхування одночасно є і Застрахованою особою, то він має право на отримання суми податкової знижки у вищенаведеному розмірі.

    5) Якщо Застрахованими особами є один чи кілька членів сім’ї першого ступеня споріднення, розмір податкової знижки для такого Страхувальника становить 50% від наведеної в підпункті 3 суми податкової знижки на кожного Застрахованого члена сім’ї (п. 166.3.5 ст. 166 розділу IV Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р).

     

    За результатами 2023 року максимальний розмір суми податкової знижки становить:

    • 3 760 грн за місяць (45 120 грн на рік) для самого Страхувальника;

    • 1 880 грн за місяць (22 560 грн на рік) на кожного Застрахованого члена сім’ї першого ступеня споріднення (перший ступінь споріднення – батьки Страхувальника, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені).

     

    За результатами 2024 року максимальний розмір суми податкової знижки становить:

    • 4 240 грн за місяць (50 880 грн на рік) для самого Страхувальника;

    • 2 120 грн за місяць (25 440 грн на рік) на кожного Застрахованого члена сім’ї першого ступеня споріднення (перший ступінь споріднення – батьки Страхувальника, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені).

    Порядок оподаткування страхових виплат
    Оподаткування страхових виплат  фізичним особам - резидент України

    Страхова Компанія  є податковим агентом, поняття якого наведено у пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України ( надалі - Кодекс), щодо нараховання (виплат) оподатковуваного доходу на користь фізичних осіб, утримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставки податку, визначені в ст. 167 Кодексу, та ставку військового збору, встановлену пп. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу.

    Перелік страхових виплат, викупних сум та ставки оподаткування
     
    1. За договорами довгострокового страхування життя та договорами страхування додаткової пенсії
    Стаття Кодексу Не включаються до складу оподаткованих доходів суми нарахування (виплати):Ставка ПДФО Ставка ВЗ

     

     

    170.8.3, 165.1.28

    а) суми регулярних та послідовних виплат (ануїтетів) за договором довгострокового страхування життя або пенсійних виплат нарахованих та/або виплачених платнику податку - резиденту, який не досяг повноліття або має вік не менше ніж 70 років;

     

    0

     

    0

    б) сума страхової виплати за договором довгострокового страхування життя, якщо внаслідок страхового випадку застрахована особа отримала інвалідність І групи;

    У разі здійснення будь-яких фінансових змін по договору (збільшення або зменшення страхової суми/страхової премії) актуальна інформація щодо розміру Викупної суми зазначена в додатку до Договору страхування.

     

    0

     

    0

    в) сума страхової виплати за договором виплати пенсії на визначений строк,  довічної пенсії, якщо внаслідок страхового випадку застрахована особа отримала інвалідність І групи;

    0

    0

    Сума доходів, отриманих за договорами довгострокового страхування життя, що підлягають оподаткуванню, зменшується на суму внесків, сплачених за такими договорами до 1 січня 2004 року.

    0

    0

     

    170.8.2

                                                    Включаються до складу оподаткованих доходів суми нарахування (виплати):  
    а) 60 відсотків суми:  
    одноразової страхової виплати за договором довгострокового страхування життя у разі досягнення застрахованою особою певного віку, обумовленого у такому страховому договорі, чи її доживання до закінчення строку такого договору. УМОВА: вигодонабувач є страхувальником. Оподатковується величина перевищення страхової виплати над сумою внесених страхових платежів181,5
      одноразової страхової виплати за договором  страхування довічних пенсій181,5
    регулярних та послідовних виплат (ануїтетів) за договором довгострокового страхування життя, пенсійних виплат за договором пенсійного вкладу, виплат довічної пенсії (довічні ануїтети), крім випадків, зазначених у підпункті "а" підпункту 170.8.3 цього пункту;181,5
    б) викупної суми у разі дострокового розірвання страхувальником договору довгострокового страхування життя;181,5
    2. За договорами страхування іншими ніж довгострокового страхування життя та договорами страхування додаткової пенсії

     

    165.1.27, 165.1.28

    Сума доходу у вигляді страхової виплати, страхового відшкодування або викупної суми, отриманої платником податку за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у т. ч. страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення, у разі виконання таких умов:  
    1) під час страхування життя або здоров'я платника податку у разі:  
    • дожиття застрахованої особи до дати чи події, передбаченої договором страхування життя, чи досягнення віку, передбаченого таким договором;00
    • викупна сума в частині, що не перевищує суму внесених страхових платежів за договором страхування життя, іншого, ніж довгострокове страхування життя;00
    • в разі страхового випадку – факт заподіяння шкоди застрахованій особі повинен бути належним чином підтверджений. Якщо застрахована особа помирає, сума страхової виплати, яка належить вигодонабувачам або спадкоємцям, оподатковується за правилами та ставками, встановленими для оподаткування спадщини (вигодонабувач прирівнюється до спадкоємця);00
    3. Страхові виплати у випадку смерті Застрахованої особи
      Отримувач вигодонабувач або спадкоємець  

     

    165.1.43

    Сума страхової виплати за договорами страхування життя у разі смерті застрахованої особи, якщо така виплата отримується:  
     - виплата отримується членами сім'ї першого ступеня споріднення;00
    -  особи з інвалідністю 1 групи;00
    -  дитина з інвалідністю;00
    -  дитина – сирота;00
    -  дитина позбавлена батьківського піклування00
     2.1. Не оподатковуються суми  виплат таким спадкоємцям - вигодонабувач або спадкоємець по закону (свідоцтво про спадщину):  
    174.2.1 'а' - виплата отримується членами сім'ї першого ступеня споріднення (батьки,діти);00
    - виплата отримується членами сім'ї другого ступеня споріднення (брати, сетри, баб, дід,онуки).00
    174.2.22.2.   Виплати спадкоємцям, які не зазначені у пп.174.2.1    ПКУ51,5
    174.2.32.3. Спадщина, що успадковується спадкоємцем - нерезидентом від спадкодавця - резидента181,5
    2.4. Спадщина, що успадковується спадкоємцем - резидентом від спадкодавця - нерезидента 181,5
    4. Оподаткування страхових виплат на користь нерезидентів
    170.10.1Доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами цього розділу для нерезидентів).0/181,5
    Умови страхування
    Територія дії договору страхування

    Місцем дії Договору страхування є території будь-яких країн світу, якщо інше не обумовлене умовами Договору страхування.

    Строк дії договору страхування

    Строк дії Договору страхування встановлюється за згодою сторін, та зазначається в Договорі страхування. Дія Договору страхування закінчується не раніше дати закінчення дії Страхового захисту щодо всіх об'єктів страхування, зазначених у такому Договорі страхування. Дія Договору страхування не поширюється на події, що мають ознаки Страхового випадку, які настали до набрання чинності Договором страхування (крім випадку застосування ретроактивної дати).

    Мінімальний строк для укладення договору страхування – 10 років.

    Мінімальний вік Застрахованої особи на момент укладення договору страхування – 15 років.

    Максимальний строк для укладення договору страхування – до настання Застрахованій особі 65 років.

    Страховий захист діє протягом усього строку дії Страхового покриття, визначеного Договором страхування.

    Періоди страхування

    Весь термін Страхового покриття поділяється на декілька Страхових періодів. Кожний Страховий період дорівнює одному року, якщо інше не передбачено умовами Договору страхування. Початок наступного Страхового періоду починається зі спливом строку дії попереднього Страхового періоду та за умови сплати чергової Страхової премії.

    Страхові ризики

    • дожиття Застрахованої особи до закінчення строку дії Договору страхування або досягнення Застрахованою особою віку, визначеного Договором страхування (код продукту GDX-1);

    • смерть Застрахованої особи під час дії Договору страхування  (код GDX-1);

    • діагностування певних важких хвороб у Застрахованої особи (код GDX-1);

    • встановлення тривалої інвалідності від 30% внаслідок нещасного випадку  (код UI30).

    Обмеження страхування

    Обмеження страхування:

    1. не підлягають страхуванню особи:

    - які визнані судом недієздатними,

    - повністю непрацездатні, особи які страждають тяжкими захворюваннями нервової системи (в тому числі, але не виключно, хвороба Паркінсона, демієлінізуючі хвороби, хвороба Альцгеймера, ДЦП важкого ступеня з вираженим порушенням розумової діяльності), а також божевільні.

    Повна непрацездатність визначається тоді, коли від Застрахованої особи внаслідок хвороби чи неповноцінності за висновками лікарів неможливо вимагати виконання якоїсь трудової діяльності, і коли вона дійсно ніякою діяльністю не займається.                   

     

    2. не можуть бути застрахованими особи, віком до 15 років або старше 60 років на дату укладання Договору.

    Розмір страхової суми (ліміту відповідальності)

    Мінімальний розмір страхової суми (ліміту відповідальності): не обмежений.

    Максимальний розмір страхової суми за страховими продуктами програми ПІДТРИМКА:

    Код страхового продукту GDX-1 – 70 000 USD (або його гривневий еквівалент);

    Код страхового продукту UI30 - Страхова сума рівна сумі головного страхування (код GDX-1).

    Розмір страхової премії / страхового тарифу

    Страхова премія встановлюється в залежності від обраних умов страхування індивідуально.

    Мінімальна щорічна страхова премія за договором, грошові зобов'язання якого виражені у доларах США - 300 USD.

    Мінімальна щорічна страхова премія за договором, грошові зобов'язання якого виражені у гривні – 3 000 UAH.

    Франшиза

    Відсутня

    Гарантований інвестиційний дохід

    Гарантована ставка інвестиційного доходу не перевищує 4% річних, відповідно до умов Договору страхування.

    Можливість участі в прибутках страховика

    (розмір та порядок визначення можливих вигод, що перевищують встановлені договором страхові суми та/або страхові виплати)

    Договором накопичувального страхування життя передбачається збільшення розміру Страхової суми та/або розміру Страхових виплат на суми (бонуси), які визначаються Страховиком один раз на рік за результатами отриманого інвестиційного доходу від розміщення коштів резервів із страхування життя за вирахуванням витрат Страховика. Розмір суми резерву бонусів визначається середнім доходом (з урахуванням всіх пов’язаних з отриманням доходів витрат, в тому числі, але не виключно: видатків на амортизацію, видатків на управління, податків та зборів) від інвестування коштів математичних резервів за всіма договорами, які передбачають участь у резервах бонусів за системою «накопичувальне страхування», проте також може братися до уваги загальний економічний стан Страховика. Принаймні 85% цього доходу перераховуються до резервного фонду системи участі у резервах бонусів для виплати сум резерву бонусів по Договорам страхування в тому числі в майбутньому. Повідомлення про бонуси та про результати участі у прибутках страховика надсилаються Страхувальнику один раз на рік у письмовій формі засобами поштового зв’язку або електронною поштою. Страхові продукти Головного страхування, які передбачають участь у резервах бонусів, належать до системи участі у резервах бонусів «накопичувальне страхування». Визначення розмірів резерву бонусів за даною системою базується на Політиці формування технічних резервів Страховика (далі – Політика), що затверджена Страховиком. Суми резерву бонусів, які підлягають виплаті, розраховуються у відповідності до Політики, та виплачуються разом із Страховою виплатою, якщо Політикою не встановлюється інших правил для окремих Страхових сум, умов страхування і т.п. Суми резерву бонусів, розраховуються окремо за кожним Договором страхування та додаються до складу математичного резерву цього Договору страхування. Суми інвестиційного доходу, сформовані за відповідні періоди протягом строку дії Договору страхування додаються до сум резерву бонусів та виплачуються разом із Страховою виплатою за Договором страхування, або викупною сумою за ним в порядку, передбаченому Загальними умовами страхового продукту "Підтримка".

    Визначення розміру викупної суми

    Розмір Викупної суми на початок кожного Страхового періоду, наведено у страховому полісі, що є невід’ємною частиною Договору страхування.

    У разі здійснення будь-яких фінансових змін по договору (збільшення або зменшення страхової суми/страхової премії) актуальна інформація щодо розміру Викупної суми зазначена в додатку до Договору страхування.

    Умови редукування (зменшення) страхових сум

    та/або страхових виплат у разі несплати страхової премії

     

    Якщо чергова страхова премія не буде сплачена протягом місяця після настання визначеного Договором страхування терміну сплати, Договір страхування, який вже має Викупну суму, перетворюється у “Договір страхування без премії“ з дати початку Страхового періоду, за який відсутня сплата чергової страхової премії. Розмір зменшеної Страхової суми на початок кожного Страхового періоду, починаючи із періоду в якому сплата чергової Страхової премії за Договором страхування не була здійснена, наведено у страховому полісі, що є невід’ємною частиною Договору страхування.

    Перерахунок розміру Страхової суми відбувається виходячи з розміру страхових резервів, сформованих за таким Договором страхування.

    Умови отримання знижки/акційні пропозиції

    Відсутні

    Страховий продукт не продається разом із сумістними та / або додатковими продуктами

    Порядок розрахунку

    та умови здійснення страхових виплат

     

    Здійснення Страхових виплат проводиться Страховиком у порядку, передбаченому законодавством України.

     

    •          Рішення про здійснення Страхової виплати або про відмову у здійсненні Страхової виплати приймається Страховиком протягом п’ятнадцяти робочих днів після отримання від Вигодонабувача/ів відповідної заяви, всіх документів, в тому числі, але не виключно, документів, необхідних для встановлення факту настання Страхового випадку, документів щодо розслідування Страхового випадку, документів, необхідних для визначення обставин настання Страхового випадку і розміру проведення виплати та завершення розслідування Страхового випадку. Документи подаються Вигодонабувачем Страховикові у письмовій формі в оригіналі та/або нотаріально посвідченій копії. Документи можуть бути подані Страховикові за місцем його знаходження, або на офіційну адресу електронної пошти із накладенням ЕЦП заявника.

    •          Рішення про здійснення Страхової виплати оформлюється Страховиком у формі Страхового Акту. Рішення про відмову у здійсненні Страхової виплати оформлюється Страховиком у формі листа-повідомлення.

    •          Страхова виплата здійснюється протягом п’ятнадцяти робочих днів з моменту отримання Страховиком підписаного Вигодонабувачем Страхового Акту, в якому Вигодонабувач вказує свої банківські реквізити для перерахування йому Страхової виплати. Страхова виплата здійснюється виключно шляхом переказу коштів у безготівковому вигляді на рахунок Вигодонабувача, відкритий у банківській установі. Днем здійснення виплати вважається день списання коштів з розрахункового рахунку Страховика.

    •          Страховик повідомляє Вигодонабувача про відмову у здійсненні Страхової виплати із обґрунтуванням причин відмови протягом десяти робочих днів з дня прийняття рішення про відмову у здійсненні Страхової виплати.

    •          У Договорі страхування повинна бути визначена особа, яка має отримати Страхову виплату (Вигодонабувач). Ні за яких умов Страхова виплата не здійснюватиметься до тих пір, поки право Вигодонабувача на отримання Страхової виплати є спірним згідно чинного законодавства. Зокрема це стосується рішень суду щодо успадкування майна.

    •          У разі виникнення сумнівів щодо права Вигодонабувача на отримання Страхової виплати, Страховик має право відстрочити термін прийняття рішення про здійснення виплати до того часу, поки Вигодонабувачем не будуть надані відповідні документи, що підтверджують його право на отримання Страхової виплати. У випадку, якщо було порушене провадження у справі про адміністративне правопорушення або було порушено кримінальну справу чи проводиться розслідування події органами дізнання або досудового слідства з приводу Страхового випадку відносно Страхувальника та/або Застрахованої особи та/або Вигодонабувача, Страховик має право відстрочити термін прийняття рішення про здійснення Страхової виплати або про відмову у здійсненні Страхової виплати до закінчення відповідного провадження/розслідування у порядку, передбаченому законодавством України.

    •          У разі настання події, що має ознаки страхового випадку, Вигодонабувач звертається до Страховика за його офіційною адресою місцезнаходження або за офіційною електронною поштою, вказаними у Договорі страхування. Актуальні контактні дані Страховика також розміщені на його офіційному веб сайті за посиланням: https://www.grawe.ua/pronas/kontakty/.

    •          Розмір Страхової виплати може бути зменшеним унаслідок виникнення податкових зобов'язань Вигодонабувача. Порядок оподаткування страхових виплат та викупних сум міститься на вебсторінці на власному вебсайті Страховика за посиланням: https://www.grawe.ua/rozkrittja-informaciji/informacija-pro-finansovu-ustanovu/.

    Підстави для відмови у страховій виплаті

    Підставою для відмови Страховика у здійсненні Страхової виплати є:

    •          подання Страхувальником свідомо неправдивих відомостей про предмет Договору страхування або про факт настання Страхового випадку;

    •          несвоєчасне повідомлення Страхувальником про настання Страхового випадку. При цьому Страховик залишає за собою право з огляду на поважність причин несвоєчасного повідомлення про настання Страхового випадку з боку Страхувальника розглянути питання про здійснення Страхової виплати. Поважність причин пропуску строку повідомлення визначається Страховиком самостійно;

    •          створення Страховику перешкод у визначенні обставин настання Страхового випадку та/чи характеру Страхового випадку.

    •          Страховик звільняється від обов’язку здійснення Страхової виплати, якщо без поважних на те причин, Страхувальником не надана запитувана Страховиком інформація, і, як наслідок, Страховик був позбавлений можливості з’ясувати всі передумови, причини та обставини, пов’язані із Страховим випадком, та його настанням.

    •          Страховик звільняється від зобов’язань щодо здійснення Страхової виплати, якщо Страхувальник навмисно спричинив смерть Застрахованої особи.

    •          У разі смерті Застрахованої особи, що сталась внаслідок протиправних дій Вигодонабувача, останній втрачає право на одержання Страхової виплати. В цьому випадку право на одержання Страхової виплати переходить до Страхувальника.

    Винятки із страхових випадків

    Винятками із страхових випадків є:

    Відповідно до Загальних умов за програмою страхового продукту «ПІДТРИМКА» за випадком смерті Застрахованої особи по головному тарифу страхування - Страхове покриття існує незалежно від того, що стало причиною Страхового випадку.

    Разом із цим, розмір Страхової виплати обмежується зазначеною в Полісі Викупною сумою та сумою резерву бонусів по цьому Договору страхування, якщо Страховий випадок за страхуванням випадку смерті відносяться події в яких Страховий випадок був викликаний тим, що:

    •          Застрахована особа брала участь у воєнних діях або в заколоті, повстанні чи заворушеннях;

    •          Застрахована особа померла внаслідок нещасного випадку на робочому місці, при цьому такому страховому випадку передувала зміна професії чи роду діяльності, які були вказані Страхувальником при укладанні Договору страхування та про яку не було повідомлено Страховика;

    •          Застраховану особу було вбито. При цьому Страховик залишає за собою право зважаючи на обставини за яких сталась смерть Застрахованої особи прийняти рішення щодо збільшення розміру Страхової виплати;

    •          Застраховану особу було вбито під час спроби вчинення або при вчиненні нею карних дій;

    •          Застрахована особа померла внаслідок прямого впливу атомної, хімічної або бактеріологічної катастрофи, в тому числі, якщо ця катастрофа мала місце до укладання Договору страхування або під час його дії і підтверджено, що саме її наслідки стали причиною смерті;

    •          Застрахована особа померла в результаті патологічного зловживання алкоголем, наркотиками або медикаментами;

    •          Застрахована особа загинула внаслідок аварії як пасажир транспортного засобу, водій якого мав психічний розлад, або його поведінка була викликана впливом зловживання алкоголем, наркотиками, медикаментами, за винятком переміщення Застрахованої особи у якості пасажира платним транспортом загального призначення.

    До переліку виключень із страхових випадків, де розмір Страхової виплати обмежується зазначеною в Полісі Викупною сумою та сумою резерву бонусів по цьому Договору страхування, відносяться події в яких Страховий випадок був безпосередньо або опосередковано викликаний:

    •          будь-якими воєнними діями з оголошенням стану війни чи без нього, включаючи всі насильницькі дії з боку держав та всі насильницькі дії політичних та терористичних організацій;

    •          внутрішніми безпорядками, громадянською війною, революцією, бунтом, заколотом, повстанням;

    •          будь-якими воєнними заходами та заходами органів державної влади, які пов’язані з наведеними подіями;

    •          участю України у воєнних діях;

    •          атомною катастрофою.

    Якщо Страхувальником не було досягнуто із Страховиком письмових домовленостей, викладених у Договорі страхування, - до переліку виключень із страхових випадків, де розмір Страхової виплати обмежується зазначеною в Полісі Викупною сумою та сумою резерву бонусів по цьому Договору страхування, відносяться події смерті Застрахованої особи якщо смерть сталася:

    •          при керуванні особливими льотними засобами (наприклад: аеростатом, параглайдером, дельтапланом тощо);

    •          при виконанні обов’язків льотчика з використанням особливих літальних засобів (наприклад: “змій“, аеростат, параглайдер, парашут);

    •          при виконанні обов’язків вертольотчика або військового льотчика;

    •          під час занять небезпечними видами спорту (наприклад: стрибки з парашутом, скелелазіння, пірнання на глибину більше ніж 10 метрів, автоспорт, мотоспорт, кінний спорт, альпінізм тощо);

    •          під час занять аматорськими видами спорту на непрофесійному рівні у період дозвілля (наприклад: спорт із використанням наземних, повітряних, водних транспортних засобів (як, наприклад, водний мотоцикл), дайвінг, каякінг тощо);

    •          внаслідок участі в гонках або пов’язаних із гонками тренуваннях на сухопутних, повітряних або водних транспортних засобах.

     

    Страховик надає повне Страхове покриття в разі самогубства Застрахованої особи тільки через п’ять років після укладення Договору страхування або внесення до нього останніх змін, пов’язаних із збільшенням розміру Страхової суми (Страхової виплати). До спливу цього строку у випадку самогубства Застрахованої особи виплата обмежується розміром зазначеної в Страховому Полісі Викупної суми.

    Не вважаються Страховими випадками, нещасні випадки, які трапились із Застрахованою особою за додатковим страхуванням на випадок тривалої або повної інвалідності внаслідок нещасного випадку:

    •          при стрибках з парашутом, а також при користуванні засобами повітряного транспорту, крім випадків, які відповідають вимогам Загальних умов за програмою страхових продуктів «ПІДТРИМКА»;

    •          при участі в спортивних змаганнях з використанням транспортних засобів (в тому числі відбіркових змаганннях і ралі) та тренувальних заїздах цих змагань;

    •          при участі в регіональних, федеральних та міжнародних лижних змаганнях (біг на лижах, стрибки на лижах з трампліна), змаганнях з бобслею та ін. (скібоб, скелетон), а також при участі в тренуваннях перед цими змаганнями;

    •          при спробі здійснити навмисно карний вчинок або при здійсненні дій, які переслідуються законом;

    •          через безпосередній або опосередкований вплив (дію):

    •          військових дій будь-якого характеру, з оголошенням стану війни чи без нього, насильницьких дій держави, терористичних організацій;

    •          заворушень всередині країни, громадянської війни, революції, виступів протесту, повстань;

    •          усіх військових та адміністративних заходів, що пов’язані з вищенаведеними подіями;

    •          атомної енергії, радіоактивних ізотопів чи іонізуючого випромінювання;

    •          внаслідок інфаркту міокарду чи інсульту; інфаркт не вважається ні в якому разі наслідком нещасного випадку;

    •          через розлади в свідомості Застрахованої особи або внаслідок впливу на її свідомість алкоголю, наркотичних отруйних речовин чи медикаментів;

    •          через тілесні ушкодження внаслідок лікувальних процедур та оперативного втручання, які проводяться Застрахованою особою самостійно або ким-небудь за її дозволом, якщо необхідність проведення цих дій не була викликана Страховим випадком; якщо причиною цих дій був Страховий випадок, вищенаведені положення цього пункту не застосовуються;

    •          водієм транспортного засобу, при керуванні ним транспортним засобом без відповідних прав на керування цим транспортним засобом, визначених законом;

    •          пасажиром транспортного засобу, водій якого мав психічний розлад чи знаходився під значним впливом алкоголю, наркотиків чи медикаментів, за винятком переміщення Застрахованої особи у якості пасажира платним транспортом загального призначення;

    Не вважається нещасним випадком подія, коли Застрахована особа загинула або отримала інвалідність, внаслідок вчинення карних дій третьою особою щодо неї.

    Крім того, дія Страхового покриття не поширюється на ті наслідки нещасних випадків, які є результатом несвоєчасного звернення Застрахованої особи після нещасного випадку за лікарською допомогою без поважних на це причин, небажання продовжувати лікування до закінчення процесу одужання та турбуватися про належний стан здоров’я, невжиття Застрахованою особою заходів щодо попередження чи зменшення наслідків нещасного випадку.

    Винятками за страховим випадком за ризиком діагностування певних важких хвороб у Застрахованої особи (код продукту GDX-1) є:

    •          ізольоване підвищення показників тропонінів I та T без підвищення сегменту ST;

    •          підвищення рівня тропонінів без явної ішемічної хвороби серця (наприклад: міокардит, апікальний балонний синдром, забій серця, легенева емболія, медикаментозна інтоксикація);

    •          гострий коронарний синдром (стабільна або нестабільна стенокардія);

    інфаркт протягом 30 днів після коронарної ангіопластики або шунтування;

    •          ангіопластика (РТСА);

    •          інші внутрішньо артеріальні терапевтичні процедури;

    •          мінімально-інвазивна хірургія;

    •          стентування;

    •          «сarcinoma in situ» включаючи стадії CIN-1, CIN-2 та CIN-3, або передзлоякісні форми;

    •          гістологічно діагностовані меланоми, товщина яких складає менше 1,5 мм, або глибина менше третього рівня за класифікацією Кларка;

    •          всі гіперкератози та карциноми клітин шкіри (крім випадків з наявністю метастазів);

    •          карцинома простати з гістологічно доведеною TNM класифікацією Т1 (включаючи Т1а, Т1в або подібні початкової стадії);

    •          хронічний лімфолейкоз, якщо він не прогресував, принаймні до стадії В по Binet;

    •          папілярна карцинома щитоподібної залози діаметром до 1 см та гістологічним описом T1N0M0;

    •          папілярна мікрокарцинома сечового міхура з гістологічним описом Та;

    •          справжня поліцитемія та ессенціальна тромбоцитопенія;

    •          моноклональна гаммапатія;

    •          MALT-лімфома шлунку, якщо вона піддається лікуванню за допомогою ерадикації H.pylori;

    •          шлунково-кишкові стромальні пухлини (GIST) на стадіях 1 та 2 згідно з класифікацією AJCC за схемою 2010р.;

    •          мікроінвазивна карцинома молочної залози, яка не потребує мастектомії;

    мікроінвазивний рак шийки матки за умови, що не потрібна гістеректомія;

    •          пошкодження головного мозку внаслідок травми, епілепсія, запальних процесів мозку;

    •          мозкові патології, які виникли внаслідок мігрені, гіпоксії;

    •          ішемічні порушення вестибулярного апарату;

    •          ішемічні захворювання вестибулярної системи;

    •          випадкові стани/заключення виявлені під час процедур нейровізуалізації (КТ або МРТ) без чітких клінічних симптомів (тихий інсульт);

    •          запальні і судинні захворювання, які ушкоджують зоровий нерв та викликають ішемічні порушення вестибулярного апарату;

    •          перехідні ішемічні розлади - TIA (короткостроковий неврологічний дефіцит викликаний ішемією);

    лакунарні зміни мозку, що не викликані ішемією або крововиливом;

    •          всі гострі захворювання нирок;

    •          гостра (тимчасова) ниркова недостатність внаслідок травми або інших етіологічних причин;

    •          випадки, коли Застрахована особа є донором органу або тканин;

    •          всі види пересадки власного кісткового мозку, а також власних островків Лангерганса.

    •          синдром Гийена-Барре;

    •          спінальні м’язеві атрофії;

    •          хвороба рухового нейрона;

    •          втрата зору на одне око;

    •          виліковна втрата зору на одне або два ока;

    •          операції на відгалуженнях грудної та черевної аорти, а також на відгалуженнях, які постачають кров по периферійній кров’яній системі;

    •          всі інші операції на клапанах серця, такі як, наприклад, балонопластика стеноза клапана аорти, мітральна комісуротомія;

    •          кісти головного мозку;

    •          гранульоми тканин головного та спинного мозку;

    •          набуті чи вроджені деформації артерій чи судин головного мозку, їх внутрішніх стінок (артеріовенозні деформації);

    •          гематоми головного мозку;

    •          пухлини гіпофізу та хребта;

    новоутворення оболонок головного мозку, черепно-мозкових нервів;

    •          всі стани коми, які викликані зловживанням алкоголю чи наркотичними речовинами, а також отруєнням медичними засобами з метою самогубства;

    •          всі цирози печінки, хронічні хвороби печінки та недостатність печінки, які викликані зловживанням алкоголю чи наркотичних речовин;

    •          при найменшому ступені ризику виникнення цирозу печінки рівню А згідно прогнозу за Child-Turcotte-Pugh;

    •          порушення дихання внаслідок запальних та гранулематозних захворювань легень, внаслідок гострого респіраторного захворювання, пухлинних захворювань, тощо;

    •          всі незначні черепно-мозкові травми без тривалих неврологічних наслідків;

    •          травми голови, які спричинені нападом епілепсії;

    •          стан після операцій з видалення внутрішньомозкових гематом, які мають травматичне походження;

    •          опіки першого та другого ступеню, при яких уражено менше 20% площі шкіри (згідно Загальних умов дев’ятки);

    •          тимчасові порушення мовної функції, а також ті, що спричинені психологічними чинниками.

     

    Винятками зі страхових випадків за ризиком діагностування певних важких хвороб у Застрахованої особи (код продукту GDX-1), що передбачають виплату, розмір якої обмежується зазначеною в страховому полісі Викупною сумою та сумою резерву бонусів,  - є страхові випадки які трапились внаслідок:   

     

    •          безпосередніх або опосередкованих наслідків військових дій не залежно від того, було чи ні об’явлено про початок останніх;

    •          тероризму;

    •          безпосередніх або опосередкованих наслідків громадських заворушень в разі, якщо Застрахована особа приймала активну участь у заворушеннях;

    •          землетрусів та інших форс-мажорних випадків;

    •          безпосереднього або опосередкованого впливу радіоактивних речовин чи іншого іонізуючого опромінення;

    •          вчинення чи спроби вчинення протиправних дій;

    •          виконання медичного операційного втручання за безпосереднім бажанням Застрахованої особи чи Страхувальника, а не за медичною необхідністю;

    •          перебування Застрахованої особи в регіонах із специфічними кліматичними умовами (наприклад, участь у наукових експедиціях);

    •          нещасного випадку при використанні повітряних транспортних засобів, парашутів та інших повітряних суден. На відміну від цих положень Страхова виплата здійснюватиметься у повному обсязі, якщо Страховий випадок трапиться із Застрахованою особою - пасажиром повітряного транспортного засобу при перельотах на громадських авіалініях;

    •          нещасного випадку при участі у мотоциклетних видах спорту, автомобільних змаганнях, відповідних тренувальних заїздів не залежно від того, у якій ролі виступала на них Застрахована особа (пілот, учасник, інший офіційний представник);

    •          виконання небезпечних видів спорту чи змагань (альпінізм, вільний альпінізм, бейзджампінг, банджіджампінг, бойові види спорту, верхова їзда, пірнання, стрибки у воду з висоти вище 10 метрів, спелеологія та інші);

    •          керування Застрахованою особою транспортним засобом без належного дозволу на керування або без нагляду кваліфікованого інструктора. Страховик не звільняється від обов’язку здійснення Страхової виплати, якщо Застрахована особа зможе довести, що відсутність у неї права на керування транспортним засобом або без нагляду кваліфікованого інструктора не мала жодного впливу на настання нещасного випадку;

    •          доведеного взаємозв’язку між причиною нещасного випадку та перебуванням Застрахованої особи у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Вважається, що Страховий випадок був спричинений тим, що Застрахована особа знаходилась у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння у випадку, якщо:

    -          стан алкогольного сп’яніння доказано проведеним тестом на наявність алкоголю в крові та рівень алкоголю при цьому становив більше 0,5 г/кг (0,5‰), якщо Застрахована особа керувала водним, повітряним чи наземним транспортним засобом; для всіх інших випадків рівень алкоголю в крові може становити 1 г/кг (1‰) і більше;

    -          стан алкогольного сп’яніння доказано за допомогою тесту на алкоголь та Застрахована особа не бажала провести додатковий аналіз крові для визначення рівня алкоголю;

    •          Застрахована особа відмовилась пройти тест на наявність алкоголю чи наркотичних речовин у крові;

    •          зловживання алкоголем, наркотичними речовинами чи медикаментами (крім медикаментів, що були призначені лікарем);

    •          навмисного спричинення або виклику захворювання/хвороби, навмисного впливу на фізичний чи психічний стан організму, навмисної спроби самогубства чи каліцтва;

    •          опромінення нейтронним, мікрохвильовим, лазерним чи штучними ультрафіолетовим променем потужністю не менше 100 eV (крім випадків, коли відповідне опромінення було призначено лікарем для медичного лікування);

    •          безпосереднього або опосередкованого впливу ВІЛ/СНІД захворювання.

    Можливі наслідки для споживача

    У разі невиконання Страхувальником своїх обов’язків по Договору страхування, а саме своєчасної сплати за таким Договором, він припиняє свою дію або редукується (зменшується) сума відповідальності.

    У разі несвоєчасного повідомлення споживача про настання страхового випадку без поважних причин можлива відмова у здійсненні страхової виплати за такою подією.

    тобто страхування транспортних засобів, консультант