Go to Home Go to search Go to navigation Перейти до вмісту
  • За КАСКО

    ЩО РОБИТИ У РАЗІ НАСТАННЯ ВИПАДКУ З ТРАНСПОРТНИМ ЗАСОБОМ?

     

    У разі настання дорожньо-транспортної події (ДТП), що має ознаки страхового випадку, водій має увімкнути аварійну сигналізацію та не змінювати розташування автомобілів – учасників ДТП, до моменту оформлення події представниками Поліції або за допомогою Європротоколу.

    Встановіть знак аварійної зупинки на дорозі та, без зайвої потреби, не рухайте авто (або пошкоджені об’єкти). Якщо можете, докладіть зусиль, щоб зменшити завдану шкоду та/або врятувати авто (майно).Якщо внаслідок ДТП є постраждалі, негайно викличте швидку допомогу за номером 103, при можливості, надайте першу медичну допомогу. 

    Алгоритм дій повідомлення Страховика 

    1. Не пізніше однієї години після ДТП, не залишаючи місце події, зателефонуйте до цілодобового  Диспетчерського центру  ПрАТ «СК «ГРАВЕ Україна» за телефонами 044 354 5529 або 067 505 3013 (номери телефонів також зазначені у договорі) та повідомите оператору подробиці ДТП та іншу інформацію, на його запит, про обставини настання події (дата, час і місце настання ДТП, характер пошкоджень, номер договору/полісу страхування, тощо).  Дотримуйтесь вказівок оператора, здійсніть фото-та відеофіксацію події з місця її настання.

    УВАГА: Невиконання Страхувальником та/або Водієм умов договору страхування щодо звернення до Диспетчерського центру з місця настання страхової події та подальшого письмового повідомлення Страховика, у зазначені в договорі строки, може бути підставою для зменшення виплати або відмови у виплаті страхового відшкодування.

    2. З місця події сповістить про ДТП та викличте на місце події відповідні державні компетентні органи (відповідний підрозділ Поліції, ДСНС тощо) та дочекайтеся їх приїзду з метою обов’язкової реєстрації та оформлення події.

    Номери телефонів екстрених служб:

    101 – пожежна охорона; 102 – поліція; 103 – швидка допомога. 

    При умовах: лобового зіткнення, за наявності травмованих осіб, виїзді на зустрічну смугу, перевертанні ТЗ, виїзді поза межі проїжджої частини, перевищенні максимально допустимої швидкості на 40 км/год., у разі конструктивної загибелі ТЗ, вимозі представників державних органів, задіяних при страховому випадку, - протягом 6 (шести) годин після моменту складання протоколу про ДТП – водій має звернутися до медичного закладу з метою отримання освідчення про стан алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння, впливу ліків, а на території інших держав – у відповідні офіційні органи цих держав, здійснити усі інші необхідні процедури, передбачені Правилами дорожнього руху.

    Можливість оформлення ДТП за Європротоколом

    У разі настання контактної (зіткнення) ДТП за участю лише двох забезпечених транспортних засобів, за умови:

    • заподіяння шкоди майну виключно у вигляді пошкодження (знищення) транспортного засобу (пошкоджені лише автомобілі); 

    • незаподіяння шкоди життю та здоров'ю фізичних осіб (немає травмованих або загиблих людей); 

    • відсутності у водіїв обох транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, впливу лікарських засобів (лікарських препаратів), що знижують увагу та швидкість реакції;

    • досягнення згоди водіїв - учасників події щодо обставин скоєння ДТП, 

    • наявності у власників автомобілів - учасників ДТП дійсних (чинних) ,полісів ОСЦПВ (перевірку полісів можливо здійснити на сайті  https://policy-web.mtsbu.ua/ );

    водії мають право без залучення відповідних підрозділів Національної поліції України спільно скласти для надання Страховику повідомлення про ДТП (Європротокол) у паперовій чи електронній формі за формою і відповідно до інструкції, затверджених МТСБУ.

     Європротокол можна оформити на спеціальному паперовому бланку або в системі "Електронний Європротокол" МТСБУ за посиланням https://dtp.mtsbu.ua

     

    Договором страхування може бути передбачено, якщо внаслідок страхового випадку немає постраждалих осіб та/або інших учасників ДТП, та орієнтовна вартість відновлювального ремонту ТЗ складає до 5% від страхової суми, або пошкоджено лише скляні деталі, тоді звернення в відповідні державні компетентні органи є необов’язковимі фіксування настання страхового випадку може здійснюватися Страховиком або уповноваженою ним особою. При цьому, якщо інше не передбачено договором, застосування цих умов допускається не більше 2 (двох) разів протягом строку дії договору страхування. У випадку, якщо Страхувальником та/або водієм вже були використані дві можливості без звернення до компетентних органів, то при настанні наступних ДТП, звернення до компетентних органів є обов’язковим, крім випадків складання Європротоколу.

    Ліміт відповідальності Страховика без довідки компетентного органу обмежений лімітом, встановленим Договором страхування!

    Фіксація місця та обставин ДТП

    Водій має провести фото-та відеофіксацію події з місця її настання:

    1. Сфотографуйте за допомогою фотоапарата або смартфона місце ДТП та пошкоджені автомобілі з кількох ракурсів (загальний вигляд авто під кутом 90° та під кутом 45°, а також детальні фото наявних на автомобілі пошкоджень). Зробіть фото свідоцтва про державну реєстрацію автомобіля.

    2. Запишіть інформацію про учасників та свідків ДТП:

    • від учасників ДТП потрібні: ПІБ, контактні телефонні номери, серія та номер полісу ОСЦПВ, назва страхової компанії, що видала поліс;

    • від свідків потрібні: ПІБ та їх контактні телефонні номери, інші засоби зв’язку.

    1. У випадку необхідності за наявності технічної можливості здійсніть відеофіксацію події або її наслідків.

       

    Дії для реєстрації та врегулювання випадку

    Після повідомлення про подію, для отримання страхового відшкодування внаслідок ДТП: 

    • зверніться до офісу ПрАТ СК ГРАВЕ УКРАЇНА з письмовим повідомленням про випадок з ТЗ;

    • надайте пошкоджений ТЗ для огляду представнику ПрАТ СК ГРАВЕ УКРАЇНА та СТО;

    • надайте ПрАТ СК ГРАВЕ УКРАЇНА наступні документи, відповідно до умов договору страхування:

      • фотографії місця та обставин події, здійснені на місці події ( у разі наявності);

      • Європротокол (оригінал, якщо оформлювали власноручно);

      • паспорт громадянина України (отримувач відшкодування за договором);

      • довідку про присвоєння ідентифікаційного податкового номера (РНОКПП) отримувач відшкодування за договором);

      • посвідчення водія;

      • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

      • довіреність на право представляти інтереси потерпілого, якщо заявник таким не є (копія);

      • заяву про виплату страхового відшкодування (оригінал).

    Важливо! У разі необхідності страхова компанія має право вимагати додаткові документи та проводити огляд транспортного засобу.

     

    Звернутись в ГРАВЕ +380 44 247-68-03