Перейти до вмісту
Новини компанії

Які виплати здійснюються у разі інвалідності? Як визначається її ступінь?

14. травень 2013
Керівник відділу страхування «ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя»

На даний момент «ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя» пропонує два додаткових тарифи на випадок постійної інвалідності внаслідок нещасного випадку: 

• Додаткове страхування на випадок постійної інвалідності від 50% з подальшим звільненням від внесення страхових премій. (UI50P) 
• Додаткове страхування на випадок повної постійної 100% інвалідності. (UI100) 

Просимо звернути увагу, що страхова сума по інвалідності виплачується виключно застрахованій особі - інваліду. Ступінь інвалідності визначають незалежні висококваліфіковані лікарі-експерти Австрії, сертифіковані судом. 

Перш ніж відповісти на питання про те, як визначається ступінь інвалідності, було б доцільно дати визначення термінів, якими ми описуємо різні її види. 

Тимчасова інвалідність - інвалідність, яка встановлюється на період активного лікування і передбачає повне або часткове відновлення працездатності. Застрахована особа, яка отримала травму, деякий час проходить стадію активного лікування. Найчастіше в цей час його дієздатність обмежена більше, ніж у наступні періоди. Цілком імовірно, що на початковому етапі терапії інвалідність можна визначити як стовідсоткову. Однак це не означає, що надалі ситуація не зміниться на краще і її ступінь не зменшиться. Саме тому для визначення об'єктивного ступеня інвалідності експертиза проводиться через один рік після страхового випадку, зазвичай після завершення курсу лікування та реабілітації. Це правило не працює, якщо повну постійну інвалідність вдається однозначно встановити відразу після травми. Наприклад, якщо людина позбавляється обох ніг, інвалідність після закінчення лікування залишиться 100% і страхова виплата буде проведена відразу після отримання необхідних документів. 

Постійне інвалідність - це інвалідність, ступінь якої не змінюється в процесі лікування, зазвичай визначається після закінчення одного року після страхового випадку. 

Повна інвалідність - це інвалідність зі ступенем від 100%.
 

Будучи дочірнім підприємством австрійського страхового товариства, ми використовуємо у своїй практиці страхові традиції Західної Європи, зокрема нашої материнської компанії. За законами Австрії, оцінку ступеня інвалідності може проводити тільки допущений судом незалежний лікар, експерт вищої категорії. Всі медичні документи по страховому випадку ми надсилаємо до Австрії, де їх перекладають на німецьку мову і передають на експертизу для визначення ступеня інвалідності. 

Олена Вебер, Керівник відділу страхування «ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя»

тобто страхування транспортних засобів, консультант